1W sobotę 23 marca Muzeum Przyrody w Drozdowie gościło Wiosenny Zlot Drużyn Harcerskich „Przed Niedzielą Palmową”. Odbył się on po raz ósmy. Wzięły w nim udział: 3 WDH im. Szarych Szeregów z Czyżewa, 22 DH „Łowcy skarbów” ze Srebrnej, 10 GZ „Bractwo tęczy” z Łomży, 7 DH z Miastkowa, 6 DHS im. Sybiraków z Czyżewa, 4 ŁDH „Panteon” z Łomży, 5 GZ „Srebrne lwiątka” ze Szczuczyna.

Harcerze podczas zlotu zwiedzali wraz z przewodnikami wystawy jakie prezentuje Muzeum Przyrody w Drozdowie. Uczestniczyli w zajęciach „dla odkrywców”. Kiedy przebiśniegi i krokusy jeszcze pod śniegiem, wydaje się nam, że nic nie kwitnie. Tymczasem kwitną całymi zbiorami kwiatów – kwiatostanami leszczyna i wierzby. Na uczestników czekały też inne pasjonujące odkrycia na zajęciach z mikroskopami np. co jest w koszyczkach astrowatych.

Wspólnie z artystką ludową, pisarką i poetką Jadwigą Solińską wykonywano kurpiowskie palmy wielkanocne. Zwiedzano również najnowszą wystawę muzealną „Łowiectwo Ziemi Łomżyńskiej” o której opowiadał jej współtwórca Łowczy Okręgowy Jerzy Włostowski. Odbyło się także tradycyjne ognisko.