100 9411W czwartek 4 kwietnia br. w salonie dworskim Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się koncert zatytułowany „Przyjaciele grają razem”. Było to wspólne przedsięwzięcie Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie, które zarosiło studentów oraz pedagogów polskich uczelni muzycznych do występów w rodzinnym dworze Witolda Lutosławskiego w związku z 100. rocznicą urodzin kompozytora – Rokiem Lutosławskiego.

W muzyczną podróż uczestników koncertu zabrali młodzi artyści z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Bartosz Paprot (gitara), Arnaud Kaminski (skrzypce) oraz Szymon Jabłoński (akordeon). Opiekunem artystycznym koncertu był prof. Krzysztof Olczak – muzyk, wykładowca oraz kompozytor. Podzielił się on krótkim wspomnieniem dotyczącym własnych kontaktów z Witoldem Lutosławskim.
W repertuarze koncertu znalazły się utwory takich twórców jak: G. F. Händel, F. Schubert, F. Martin, A. Tansman, J. S. Bach, J. Rosenmüller, A. Piazzolla oraz wspomniany powyżej K. Olczak.

• 100_9389
  • 100_9393