Akwaria wystawa

10AquaMuzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza serdecznie pasjonatów podwodnego świata na X edycję Ogólnopolskich Dni Akwarystyki, które odbędą się w dniach 20 i 21 października bieżącego roku. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w imprezie proszone są o kontakt z Muzeum. Szczegółowych informacji udzielimy pod numerem telefonu (86) 219 20 81 lub drogą mailowa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program spotkania poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Program

003Muzeum Przyrody w Drozdowie od kilku lat aktywnie współpracuje z wieloma organizacjami działającymi w branży akwarystycznej. Należą do nich: uczelnie wyższe, stowarzyszenia, firmy, fora internetowe, media oraz inne jednostki szeroko związane z przyrodą. W konsekwencji tego nasza placówka czynnie uczestniczy w cyklicznych ogólnopolskich imprezach akwarystycznych odbywających się na terenie naszego kraju.

031Dziewiąta edycja Ogólnopolskich Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyła się 23 i 24 września bieżącego roku. Wzorem lat ubiegłych interesujące prelekcje wygłosili naukowcy, którzy reprezentują uczelnie wyższe leżące na terenie naszego kraju, jak pasjonaci akwarystyki.
W sobotę przedstawiciele Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wygłosili kilka wykładów na temat inwazyjnych gatunków ryb żyjących w polskich wodach. Jako pierwszy głos zabrał dr Witold Strużyński, który omówił Trawiankę – gatunek zawleczony do naszego kraju z Azji Wschodniej. Dorota Marcinek wygłosiła prelekcję na temat Czebaczka amurskiego, który stanowi duże zagrożenie dla rodzimych gatunków ryb. Stanisław Cukier przybliżył tematykę hodowli przekopnic w akwariach.

ProgramMuzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza pasjonatów podwodnego świata na IX edycję Ogólnopolskich Dni Akwarystyki, która odbędzie się 23 i 24 września bieżącego roku. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w imprezie proszone są o kontakt z Muzeum. Szczegółowych informacji udzielimy pod numerem telefonu (86) 219 20 81 lub drogą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program spotkania powyżej.

Serdecznie zapraszamy!