IMG 2663W kwietniowym koncercie z cyklu MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH zorganizowanym przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wystąpili:
JAN JAKUB BOKUN – klarnet i JAKUB KOŚCIUSZKO – gitara

JAN JAKUB BOKUN

Klarnecista i dyrygent pochodzący z Wrocławia. Pomysłodawca i kierownik artystyczny orkiestry Inter CAMERATA, dyrektor artystyczny festiwalu Clarimania. Członek European Clarinet Society i przewodniczący polskiego oddziału International Clarinet Association. Występował w większości krajów Europy, w USA, Chile, Argentynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Chinach i Japonii. Pięciokrotnie reprezentował Polskę na Światowym Kongresie Klarnecistów Clarinetfest. Jako solista i dyrygent nagrał 11 albumów płytowych. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji, International Clarinet Association oraz wytwórni Koch Classics, Dux i JBRecords. Zawodowo związany ze swoją macierzystą uczelnią - Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego, gdzie habilitował się w czerwcu 2012 roku.

JAKUB KOŚCIUSZKO

Gitarzysta ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego, oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie maestro Zorana Dukića. W roku 2016 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych we wrocławskiej Akademii.

Artysta koncertował w większości krajów europejskich i w Japonii. Wykonywał koncerty z orkiestrami AUKSO, Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej, Łomżyńskiej, oraz Radomską Orkiestrą Kameralną. W repertuarze Kościuszki ważne miejsce zajmują nie tylko utwory z kanonu literatury gitarowej, ale też nowa muzyka – utwory dedykowane gitarzyście napisali tacy kompozytorzy jak Piotr Klimek, Marek Pasieczny, Vasco M.N. Pereira.

Podczas koncertu „Francuskie impresje” publiczność wysłuchała m.in. utwory: C. Debussy'ego,

1. Ravela, R. Galliano, A. Piazzolli.

Publiczność jak zwykle dopisała.