MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Koncert kameralnyW niedzielne popołudnie, (24.05.2009 r.) w Dworku Lutosławskich w Drozdowie można było wysłuchać pięknego koncertu kameralnego w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Jest to już drugie spotkanie z muzyką poważną prezentowaną przez artystów uczelni muzycznych. W pierwszym spotkaniu wystąpili studenci Pana Profesora Szyfmana z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina  - Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, którzy koncertem „Muzyka świata” zainaugurowali cykl spotkań muzycznych zatytułowany „Koncerty Kameralne w Dworze Lutosławskich”. Spotkania te mają nawiązywać do tradycji muzycznych związanych z postacią słynnego polskiego kompozytora Witolda Lutosławskiego.


Podczas  koncertu publiczność miała okazję wysłuchać pięknych pieśni i arii znanych kompozytorów m.in. W.A. Mozarta, J.S. Bacha, K. Szymanowskiego i J. Pendereckiego. Szczególnie miłym akcentem było wykonanie kilku utworów autorstwa W. Lutosławskiego, którego nazwisko na trwale związane jest z tym miejscem. Muzeum w Drozdowie miało zaszczyt gościć dzisiaj studentki Wydziału Śpiewu Solowego w klasie Pani Profesor Jadwigi Rappe. Warto dodać, że Pani Profesor odwiedzała Drozdowo jako jurorka Konkursu Wykonawczego Utworów W. Lutosławskiego.

W dniu dzisiejszym wystąpiły: Joanna Freszel – sopran, Elwira Janasik – mezzosopran oraz Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, która akompaniowała śpiewaczkom.

Koncert dostarczył wiele przyjemnych emocji i wspaniałych przeżyć, a publiczność oczarowana była wielkim talentem i zachwycona osobowością młodych artystek. Repertuar koncertu sprawił, że nie obyło się bez bisu.

Idea organizowania tego rodzaju spotkań muzycznych zrodziła się niedawno. Muzeum zwróciło się do uczelni muzycznych z propozycją współpracy polegającej na organizowaniu koncertów, podczas których studenci prezentowaliby swoje talenty wokalne i instrumentalne dla mieszkańców naszego regionu. Jak powiedziała dyrektor muzeum – Pani Anna Archacka – na propozycję odpowiedziało dotychczas pozytywnie kilka szkół, dowodem czego był pierwszy koncert, który odbył się dwa tygodnie temu oraz spotkanie dzisiejsze.

Za upowszechnianie muzyki poważnej w taki sposób i w tak szczególnym miejscu organizatorom pomysłu należą się słowa uznania i życzenia powodzenia w realizacji  kolejnych udanych spotkań.

Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie Koncert Kameralny w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Additional information