21 września 2019 roku, w Muzeum Przyrody w Drozdowie, odbyło się jedno z wydarzeń VII Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Ideą wydarzenia jest integracja i zbliżanie ludzi poprzez wspólne przeżywanie treści prezentowanych filmów – które są głównym nurtem Festiwalu oraz koncertów, spektakli teatralnych i wystaw plastycznych.

Podczas drozdowskiej uroczystości uczestnicy spotkania wysłuchali, tradycyjnie już, koncertu fortepianowego Wojciecha Wojciechowskiego. Młody artysta wzruszył publiczność nie tylko utworem Comptine d'un autre été  Yann Tiersena, ale również dwoma utworami własnej kompozycji.  Kolejnym elementem spotkania był wernisaż wystawy linorytów Marka Turkota, wielokrotnie nagradzanego w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych. Grafika jest, obok turystyki rowerowej, najważniejszą z licznych pasji autora. Obie pasje łączą się i uzupełniają – letnie rowerowe podróże po Polsce  pomagają w podglądaniu i dokumentowaniu piękna przyrody, która staje się tematem przewodnim linorytów, cierpliwie  tworzonych w zimowe miesiące.

Inicjatorką i współorganizatorką Festiwalu jest tak jak w latach poprzednich Katarzyna Kuklińska – prezes „JA i TY” Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych oraz artysta fotografik Iwo Świątkowski z „Galerii Kreatywnej”.