IMG 7751W dniu 18 czerwca 2019 r. w drozdowskim Muzeum Przyrody odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu na komiks Kozłek lekarski (waleriana) – niedoceniany przyjaciel” organizowanego przez Fundację Sztuk i Dialogu. Konkurs był adresowany do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego znajdujących się w miejscowościach położonych w pobliżu Narwi.

Ceremonii wręczenia nagród towarzyszyła prelekcja kustosz Muzeum Przyrody w Drozdowie - Teresy Grużewskiej nt. waleriany i kilku innych ziół, które naprawdę warto znać. Botanik zachęciła do własnego zbioru ziół, a osoby, które chciałyby nauczyć się rozpoznawać choćby niektóre z nich – zaprosiła do udziału w warsztatach terenowych i nauki rozpoznawania ziół w terenie, organizowanych przez Muzeum.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Paniom nauczycielkom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci i zachęcenie do wzięcia udziału w konkursie.

Wystawa prac konkursowych będzie prezentowana w Muzeum Przyrody w Drozdowie do połowy lipca.

fundacja sztukdialogu Logo Powiatu Lomzynskiego Podlaskie logo

Zrealizowano w ramach projektu „Dzień ziół Narwiańskich” dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Starostwa Powiatowego w Łomży.