2005, wyd. 1,str. 22, format B5, oprawa miękka, ISBN 83-913776-6-0, cena 6 zł

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8 – 10 lat. Celem publikacji jest zapoznanie odbiorcy z różnorodnością gatunków roślin i zwierząt żyjących na łące, a także z funkcjonowaniem „zielonego świata". Przedstawiono powiązania między roślinami i zwierzętami oraz wewnątrz świata zwierząt a człowiekiem i zagrożenia jakie stwarza działalność ludzka.
Ilustracje do książki wykonali uczniowie Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży pod kierunkiem art. plast. Iwony Sielskiej oraz uczestnicy konkursu plastycznego „Łąka – zielony mikroświat" zorganizowanego przez Muzeum Przyrody w Drozdowie w 20005 roku. Zamieszczone fotografie przyrodnicze wykonali pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie.