MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

dni akwarystyki

10-11 października 2009 miały miejsce po raz pierwszy Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Dyrektor Muzeum Anna Archacka przywitała przybyłych gości jak również podziękowała sponsorom, dzięki którym mogło odbyć się takie spotkanie. Dzień wykładów rozpoczął dr Roman Pawlak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który przedstawił slajdy z wyprawy nad jezioro Malawi w Afryce.

Kolejnymi prelegentami byli:
Adam Karwowski (Muzeum Przyrody w Drozdowie) – „Ryby wód Doliny Narwi", Łukasz Kulesza – „Mesonauta guyanae inteligentna i zapomniana", Piotr Kierzkowski z Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego opowiedział o środowiskach życia ryb i nie tylko na Papui Nowej Gwinei, a także przedstawił slajdy z interesującym komentarzem z wyprawy ichtiologicznej do Egiptu na temat ryb babkowatych, Anna Malinowska – „Pterophyllum altum - dostojeństwo i piękno", Michał Mięsikowski, student dr Pawlaka z UMK w Toruniu – wykład na temat pielęgnic z jeziora Malawi.
Drugiego dnia wystąpili:
Andrzej Sieniawski z Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców, Łukasz Kulesza zaprezentował jak założyć prawidłowo akwarium, pokaz odbywał się na widowni. Później odbył się konkurs akwarystyczny, w którym każdy chętny mógł wykazać się wiedzą akwarystyczną. Laureaci zostali nagrodzeni. Była też możliwość „przeniesienia się" nad Amazonkę w trakcie projekcji filmu przyrodniczego. Krzysztof Poniewierski podzielił się swoim doświadczeniem dotyczącym hodowli i rozmnażania pielęgniczek południowoamerykńskich z rodzaju Apistogramma oraz smukleni pryskaczy.

dni akwarystyki dni akwarystyki dni akwarystyki  dni akwarystyki dni akwarystyki dni akwarystyki  dni akwarystyki dni akwarystyki

Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji imprezy:

TROPICAL Tadeusz Ogrodnik, ul. Opolska 25, 41-501 Chorzów

Bank Spółdzielczy w Piątnicy, ul. Stawiskowska 30, 18-421 Piątnica

A. Męczkowski MJ Jedwabne Zakład Produkcji Elementów Budowlanych i Kruszywa Sp.j. ul. Kaimy 20, 18-420 Jedwabne, 18-420 Jedwabne

Aguael, ul. Krasnowolska 50, 02-849 Warszawa
Generalny dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu „Dantex", ul. Browarna 2a 18-400 Łomża
BUDROL Kuczyński J. Czarnocin 29a, 18-421 Piątnica

ZAKŁAD PIEKARNICZO-CUKIERNICZY L. Kosakowski, G. K. Karwowski ul. Stawiskowska 53B, 18-421 Piątnica

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, ul. Forteczna 3, 18-421 Piątnica

Śledziewscy K.J., Kalinowski J. ZAKŁAD PIEKARNICZO-CUKIERNICZY, ul. Stawiskowska 41, 18-421 Piątnica

Zakłady mięsne "Podgórze", Podgórze 98, 18-400 Łomża

Additional information