006Drozdowski koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży odbył się w ramach festiwalu „Wiosna Moniuszkowska, zorganizowanego z racji 200-lecia urodzin tego słynnego kompozytora.

Wykonawcami koncertu byli: KIM AE RAN – sopran, ROBERT CIEŚLA – tenor
JOANNA KACPEREK – fortepian.

Zamysłem Stanisława Moniuszki - twórcy kilkunastu śpiewników domowych był śpiew pieśni w kameralnym gronie – właśnie takim, jakie jest podczas koncertów w salonie Lutosławskich. Nic więc dziwnego, że atmosfera koncertu była idealna do wykonania i wysłuchania różnorodnych pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Mieczysława Karłowicza – biesiadnych, o miłości czy wreszcie patriotycznych. Rozbrzmiały m.in. pieśni S. Moniuszki – „Prząśniczka”, „Pieśń Nai”, „Pieśń wieczorna” czy „Powrót wiosny”; F. Chopina – „Gdzie lubi” i „Śliczny chłopiec” oraz M. Karłowicza – „Mów do mnie jeszcze” i „Pod jaworem”. Niespodzianką był jeden z bisów – wzruszająca pieśń koreańska w wykonaniu śpiewaczki Kim Ae Ran, wraz z pozostałymi wykonawcami ucieszonej, że mogła koncertować w miejscu tak blisko związanym z wybitnym kompozytorem Witoldem Lutosławskim.