fot A CwalinaAndrzej Cwalina w historii Muzeum zajmuje znaczące miejsce - podczas tworzenia przez Andrzeja Chyla placówki, podjął się przygotowania według własnego projektu aranżacji stałej ekspozycji przyrodniczej. Dzięki trafionym pomysłom i zaangażowaniu, wystawy przygotowywane w warunkach różnorakich braków, udały się zdecydowanie – dostały nagrodę Ministra Kultury i Sztuki.

Artysta plastyk, choć urodzony w Lublinie, ma jednak miłe związki z Drozdowem i okolicą – wszystkie wakacje spędzał w dzieciństwie u swoich dziadków w podłomżyńskich Olszynach, często goszcząc też u swojej rodziny w Drozdowie. Do Drozdowa wrócił na dziewięć lat jako mieszkaniec, już po studiach we Wrocławiu i mieszkaniu w Lublinie. Malował, projektował plakaty i znaki graficzne, był perkusistą zespołu „Browar Łomża”. Chłonął drozdowskie pejzaże. Oprócz aranżacji wystaw w Muzeum, w Drozdowie miał jeszcze jedną dużą i ważną realizację: pracę przy renowacji wnętrza kościoła parafialnego w Drozdowie.