MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

IMG 5251Koncert zorganizowany w Muzeum przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, 17 października 2018 r., wykonali muzycy Kwartetu smyczkowego im. Aleksandra Tansmana: Rafał Dudzik (skrzypce), Jakub Grabe-Zaremba (altówka), Joanna Dudzik (wiolonczela) oraz Leszek Sokołowski (kontrabas) i Karina Komendera (fortepian). W salonie Lutosławskich rozbrzmiał słynny kwintet Franciszka Schuberta „Pstrąg” oraz piękne utwory zapomnianego polskiego kompozytora i skrzypka-wirtuoza – Konstantego Gorskiego.

Kolejny koncert z tego cyklu odbędzie się 17 listopada 2018, zapraszamy!

KWARTET SMYCZKOWY IM. ALEKSANDRA TANSMANA
Powstał w 2008 roku, a jego pomysłodawcami i założycielami byli koncertmistrzowie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Artyści propagują muzykę kameralną najwyższej klasy, ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji wybitnego polskiego kompozytora A. Tansmana. Z Kwartetem współpracują najwybitniejsi polscy i zagraniczni muzycy jak np. K. Kenner (USA), prof. T. Strahl. Zespół jest zapraszany na najbardziej prestiżowe festiwale polskie m. in. Laboratorium Muzyki Współczesnej i Sanus per Artem.

LESZEK SOKOŁOWSKI
Jest profesorem klasy kontrabasu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz kontrabasistą Opery i Filharmonii Podlaskiej. Prowadzi działalność koncertową współpracując z Kwartetem Camerata, a także Kwartetem Polskim Deutsche Oper Berlin. Jest kierownikiem i założycielem orkiestry kameralnej „Sinfonia Academica”. W latach 1996-2012 pełnił funkcję dziekana i prodziekana na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. W kwietniu 2009 r. otrzymał tytuł Profesora Sztuk Muzycznych nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

KARINA KOMENDERA
Nagradzana stypendium Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka stypendiów amerykańskiego instytutu pianistycznego w Californii „Gold Country Piano Institute”. Zaangażowana w projekt Białostockiego Teatru Lalek, spektakl-recital „Chopin-Impresja”, w którym zadebiutowała jako solistka na scenie Broadway LaMama Theatre (Nowy Jork-USA). Obecnie jest pianistką Opery i Filharmonii Podlaskiej i saksofonistką Big-Bandu OIFP-ECS. Pracuje w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w Zespole Szkół Muzycznych Fryderyka Chopina w Warszawie.

  • IMG_5233
  • IMG_5235
  • IMG_5236
  • IMG_5239
  • IMG_5251
  • IMG_5254
  • IMG_5255
  • IMG_5264
  • IMG_5274

Additional information