program XVI Festiwalu Muzyczne DniProgram XVI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2009

5 lipca (niedziela)
godzina 11.30, Jedwabne, kościół parafialny, Msza Święta i koncert słowno - muzyczny przed inauguracją, ,,Panu na chwałę''

godz. 12.00, Zambrów, kościół p.w. Ducha Świętego, Msza Święta i koncert słowno-muzyczny, ,,Ave Maria w muzyce i poezji.''

godz. 16.00, Drozdowo, Muzeum Przyrody, Rozpoczęcie Festiwalu – koncert inauguracyjny, ,,Najpiękniejsza jest muzyka polska''.

godz. 20.00, Łomża, Centrum Katolickie, ,,Marzenie o wolności – w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej''.

6 lipca (poniedziałek)
godz. 18.30, Łomża, kościół p.w. Krzyża Świętego, ,,...na dwa fortepiany...'' - program autorski braci Lipskich.

7 lipca (wtorek)
godz. 19.00, Łomża, kościół PP. Benedyktynek, ,,Perły muzyki klasycznej''.

8 lipca (środa)
godz. 19.00, Łomża, katedra, ,,Requiem Kamienie wołać będą''

9 lipca (czwartek)
godz. 19.00, Łomża, kościół p.w. Krzyża Świętego, Giuseppe Verdi – Rigoletto – opera w 4 aktach, Inscenizacja i scenografia – Jacek Szymański, Partia orkiestry – fortepian – Anna Mikolon.

10 lipca (piątek)
godz. 20.00, Nowogród, Hotel Zbyszko, ,,Shalom Alejchem''.

11 lipca (sobota)
godz. 19.00, Drozdowo, kościół parafialny, ,,Bel canto – amore mio''.

12 lipca (niedziela)
godz. 9.00, Zabiele, kościół parafialny, ,,Panu na chwałę''
Msza Święta i koncert wokalno-organowy.

godz. 11.30, Łyse, kościół parafialny, ,,Słynne bisy'', Msza Święta i koncert wokalno-instrumentalny.

godz. 13.00, Łomża, kościół p.w. św. Brunona, ,,Panu na chwałę'', Msza Święta i koncert słowno-muzyczny.

Godz.17.00, Drozdowo, Muzeum Przyrody, Zakończenie Festiwalu, ,,Wielka Gala w pałacu, czyli Jacek Szymański i jego Goście''.

Opublikował M. Rydzewski