Anioly1Stowarzyszenie "Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej Warsztat Terapii Zajęciowej

w Marianowie

i Muzeum Przyrody w Drozdowie

zapraszają na wystawę

"JAK POWSTAJĄ GLINIANE ANIOŁY"

Wystawa przedstawia zastosowanie gliny w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych, którą z powodzeniem od wielu lat wykorzystuje Warsztat Terapii Zajęciowej podczas zajęć terapeutycznych.
Poszczególne stanowiska wystawy pokazują
- glinę w różnych etapach tworzenia wyrobów ceramicznych - od surowej gliny po wyrób końcowy
- proces wypalania i szkliwienia
- narzędzia i techniki modelowania ręcznego.
          Uzupełnieniem ekspozycji są wielkoformatowe fotografie przedstawiające środowisko naturalne występowania gliny, zabytkową architekturę glinianą, wnętrza pieca tradycyjnej cegielni, garncarskiego oraz współczesnego pieca elektrycznego. Fotografie przedstawiają również osoby niepełnosprawne podczas pracy w glinie.

Wystawę można obejrzeć w Muzeum Przyrody w Drozdowie w terminie 13-25.09.2016 r.

Logo Powiatu Lomzynskiego

Wystawa dofinansowana przez Powiat Łomżyński