IMG 2046W dniu 2 stycznia 2016 r. w Drozdowie miały miejsce uroczystości upamiętniające siedemdziesiątą siódmą rocznicę śmierci Romana Stanisława Dmowskiego. Organizatorem spotkania był Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej, który we współpracy z wójtem Gminy Piątnica, Młodzieżą Wszechpolską - Podlasie, ONR Łomża, Związkiem Żołnierzy NSZ, Związkiem Strzeleckim - Jednostka 1012 Łomża przygotował obchody.

Spotkanie rocznicowe rozpoczęła Msza Święta w intencji Romana Dmowskiego celebrowana przez proboszcza drozdowskiego ks. kanonika Aleksandra Suchockiego oraz o. Jana Bońkowskiego z Klasztoru OO. Kapucynów w Łomży. Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przeszli pod siedzibę Muzeum Przyrody w Drozdowie, gdzie przy tablicy poświęconej obecności R. Dmowskiego w Drozdowie odśpiewano hymn narodowy, złożono wieńce i kwiaty. Następnie odbyła się prelekcja Tomasza Szymańskiego, pracownika Muzeum, poświęcona związkom Romana Dmowskiego z Ziemią Łomżyńską, po czym uczestnicy zwiedzili wystawy Muzeum.

• IMG_2041
  • IMG_2046