151104140705Starosta Łomżyński, Prezydent Łomży oraz Kierownik Warsztatów Technicznych Jednostki Wojskowej 4226 serdecznie zapraszają mieszkańców Łomży i Powiatu Łomżyńskiego do wspólnego uczczenia 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości 11 listopada rozpoczną się o godz. 9.00 złożeniem kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej. Powiatowym obchodom Narodowego Święta Niepodległości towarzyszyć będzie także uroczystość wręczenia Nagród Starosty Łomżyńskiego za promocję powiatu.

Program obchodów Święta Niepodległości:

godz. 9.00 – składanie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, w tym:

– zapalenie zniczy na grobie Leona Kaliwody i mogiłach żołnierskich (Cmentarz przy

ul. M. Kopernika w Łomży)

godz. 9.45 – zbiórka Pocztów Sztandarowych przed Łomżyńską Katedrą

godz. 10.00 – MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Janusza Stepnowskiego w Katedrze Łomżyńskiej

– po Mszy św. przemarsz ul. Sadową, Polową, Sienkiewicza przed tablicę ku czci Leona Kaliwody

– UROCZYSTA ODPRAWA POCZTÓW SZTANDAROWYCH

godz. 12.00 – złożenie kwiatów przed tablicą poświęconą pamięci Romana Dmowskiego w Drozdowie

godz. 12.30 – UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD STAROSTY ŁOMŻYŃSKIEGO za promocje powiatu (Muzeum Przyrody w Drozdowie)

KONCERT MUZYKI POLSKIEJ w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży

godz. 16.00 – „OJCZYZNO MA” – wspólne śpiewanie z Zespołem „Senior Vita” (Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1)

godz. 18.00 – PANNY WYKLĘTE – „WYGNANE”

– podczas koncertu wręczenie aktów honorowego obywatelstwa Łomży Mieczysławowi Bruszewskiemu i Jerzemu Smurzyńskiemu (wstęp za okazaniem wejściówki – sala Filharmonii Kameralnej, ul. Nowa 2)

Zachęcamy Państwa do osobistego uczestnictwa a także do wywieszenia flag.

Wydarzenia towarzyszące:

5 listopada

godz. 18.30 – UROCZYSTY KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży,

Jerzy Salwarowski – dyrygent,

Joanna Ławryntowicz – fortepian;

w programie: F. Chopin, K. Krupiński, G. Bacewicz, R. Twardowski, H. M. Górecki (Sala Koncertowa FKWL, ul. Nowa 2)

8 listopada

godz. 18.00 – „PRZYJACIELE PANI HANI” – koncert z udziałem Ewy Kuklińskiej i Zbigniewa Korpolewskiego (Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12a)

9 listopada