IMG 4983Koncert X Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych rozpoczął się w Muzeum w sobotnie popołudnie, 22 sierpnia 2015 r. Warsztaty organizowane są w Łomży od czterech lat, a wyjazd i koncert w Drozdowie stał się już stałym punktem ich programu. Koncertowanie w dworze Lutosławskich, gdzie przebywał w dzieciństwie słynny kompozytor Witold Lutosławski, miał dla goszczących muzyków wyjątkowy urok. Podkreślali to prof. Dorota Sroczyńska, inicjatorka i dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych oraz Mirosław Korona, dyrektor PSM w Łomży.

W tym roku w Muzeum wystąpili soliści, których opiekunami byli: Monika Zarzycka, Wiktor Gribowskij, Piotr Staniszewski – skrzypce; Dorota Sroczyńska i Błażej Sroczyński – altówka, Magdalena Rostworowska, Andrzej Zieliński – wiolonczela; Sebastian Wypych – kontrabas; Anna Sosnowska – flet; Sylwester Sobola – obój.

Wykonawcy koncertu:

Aleksander Lenartowicz, Przemysław Pawlikowski, Rafał Domański, Rafał Wójcik, Zofia Majcher, Paulina Kot – wiolonczela; Weronika Depta, Zofia Czyż, Szymon Kot, Szymon Krajewski, Natalia Depta, Aleksandra Jankowska, Amelia Piórkowska, Alicja Mrozińska – skrzypce; Mikołaj Wojtala, Agata Majchrzak, Weronika Sobich, Ada Widziewicz - altówka;

Aleksandra From, Magdalena Idzikowska, Gabriela Gawryszewska, Wiktoria Szymańska, Michał Waszkiewicz, Katarzyna Mrożek, Paulina Pytlak, – obój; Aleksandra Klemczak, Alicja Jasińska, Karolina Załęcka, Syntia Chojnowska, Nadia Podstolska – flet; Tomasz Szymański – kontrabas.

Akompaniament: Tatiana Baranovskaya, Anna Kamińska – fortepian

W programie utwory m.in. kompozytorów takich jak: I. Pleyel, J.S. Bach, L. Jelicz, O. Rieding, F.J. Garnier R. Schuman, P. Czajkowski, S. Rachmaninow.

fot. Mirosława Wasik