Marian PodleckiMuzeum Przyrody w Drozdowie
Towarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie
Grajewska Izba Historyczna
Polski Związek Łowiecki – Okręgowa Rada Łowiecka w Łomży
zapraszają na spotkanie autorskie z Marianem Stanisławem Podleckim poświęcone książkom: „Z piórkiem w kapeluszu", „Wypędzony do Raju II", „O kocie Feniksie, krasnalach i trzech czarodziejskich kamieniach opowieści kilka prawdziwych, choć niewiarygodnych".

25 stycznia 2014 roku, godz. 16:00 w salonie dworskim Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wstęp wolny! Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz filmu o autorze.

Marian Stanisław Podlecki - urodził się w 1951 r. w Szczecinie Dąbie. W roku 1952 wraz z rodzicami przeniósł się do Ełku, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Wychowany wśród lasów i jezior wybrał zawód leśnika. Po ukończeniu Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu pracę rozpoczął w Nadleśnictwie Tułowice na Śląsku, następnie kontynuował ją w Nadleśnictwach Ełk i Drygały, a obecnie jest Nadleśniczym Nadleśnictwa Rajgród. Poza pracą zawodową realizuje pasje społecznikowskie. Aktywnie działa w rajgrodzkiej parafii i Ochotniczej Straży Pożarnej, współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Udziela się jako instruktor harcerski w stopniu harcmistrza. Związany ze stanicą harcerską „Orle Gniazdo" w Opartowie koło Rajgrodu. Z zamiłowania historyk, malarz, podróżnik i myśliwy. W 2006 r. odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej za działalność ekologiczną.

1 2 3

Organizatorzy: Muzeum Przyrody w Drozdowie, Nadleśnictwo Rajgród w Tamie, Towarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, Grajewska Izba Historyczna, Polski Związek Łowiecki – Okręgowa Rada Łowiecka w Łomży