Muzeum Przyrody wieczorem 29 grudnia 2009 roku w Muzeum Przyrody w Drozdowie, w uroczystej świątecznej atmosferze, odbyło się spotkanie kolędowe dla mieszkańców Drozdowa, Łomży i okolicznych miejscowości.
Podczas nawiązującego do ludowej tradycji Świętego Wieczoru zgromadzeni w salonie Muzeum mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie oraz wysłuchać kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez Julię Tomaszewską z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży. Drugą część wieczoru wypełniło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Marka Żemka.

Święte Wieczory w tradycji ludowej obejmowały okres od Bożego Narodzenia do Trzech Króli.
Czas ten był okazją do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki, odprawiano szopki i jasełka.