100 5840Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się Wiosenny Zlot Drużyn Harcerskich. Było to siódme z kolei wiosenne spotkanie harcerzy w Drozdowie.

Na uczestników czekały ciekawe zajęcia warsztatowe. Wspólnie z Jadwigą Solińską - artystką ludową i honorowym gościem zlotu wykonywano kurpiowskie wielkanocne palmy. Kustosz Muzeum Przyrody w Drozdowie Teresa Grużewska prowadziła zajęcia, które obejmowały pracę z mikroskopami. Odbyły się także zajęcia malarskie.

Uczestnicy zlotu mieli także okazję zwiedzić wystawy Muzeum Przyrody w Drozdowie, w tym najnowszą wystawę czasową „Początki ruchu skautowego na ziemiach polskich - Harcerskie Dekady" upamiętniającą przypadającą w tym roku 100. rocznicę powstania krzyża harcerskiego oraz jego twórcę ks. Kazimierza Lutosławskiego. Zwiedzano także ścieżkę przyrodniczą „Ostoja Drozdowska". Ponadto zgromadzeni w Drozdowie harcerze wraz z zaproszonymi uczniami łomżyńskich szkół wybrali się z przewodnikiem Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii do Rezerwatu Kalinowo.

W zlocie udział wzięły: 4 ŁDH „Panteon" z zastępem zuchowym „Słoneczne zuchy", grupa szkolna z SP nr 7 w Łomży, 10 GZ „Bractwo tęczy", 5 GZ "Srebrne lwiątka" i 9 DH „Złote lwy" ze Szczuczyna, kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, 22 DH „Łowcy przygód" ze Srebrnej k. Zambrowa.

• 100_5827
  • 100_5828