targi006

W dniach 18-20 marca 2011 roku w Białymstoku miały miejsce VI Podlaskie Targi Turystyczne. Muzeum Przyrody w Drozdowie prezentowało swoją ofertę na stoisku Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Łomżyńska". Stoisko to było na targach wizytówką regionu łomżyńskiego, stąd też wśród samorządów, firm turystycznych, artystów ludowych, ośrodków kultury, nie mogło zabraknąć naszego Muzeum.

Goście targów mogli obejrzeć muzealne akwarium przedstawiające cząstkę podwodnego świata Narwii (biotop narwiański) - ryby z dorzecza Narwii: cierniki, piskorze, ślizy, słonecznice.

• Uwagę zwiedzających przykuwały pochodzące ze zbiorów Muzeum eksponaty wypreparowanych ptaków (ptaki chrakterystyczne dla Doliny Narwii i Kotliny Biebrzańskiej m. in. batalion, sowa płomykówka). Goście stoiska LOT "Ziemia Łomżyńska" zainteresowani naszą placówką mogli zaopatrzyć się w foldery, przewodniki i ulotki informacjne o wystawach Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się przewodniki: Podwodny Świat Pięciu Kontynentów o naszej wystawie akwarystycznej (najwiekszej w regionie!) oraz przewodnik po ścieżce przyrodniczej "Ostoja Drozdowska".

Muzeum Przyrody w Drozdowie dziękuje za udostępnienie stoiska Lokalnej Organizacji Turystycznej z Prezesem Jerzym Lipińskim na czele.

targi002 targi003 targi004 targi005 targi007 targi001