Kolęda co serce ogrzewa w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Wieczór kolęd i pastorałek „Kolęda co serca ogrzewa" za nami... Chór „Szkolne Słowiki" ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku pod kierownictwem Beaty Sejnowskiej-Runo wykonał piękne kolędy i pastorałki, a także przedstawił zebranym gościom jasełka przygotowane przez Irenę Bazydło. Podczas wieczoru wystąpili również zaproszeni przez „Szkolne Słowiki" goście specjalni.

Wraz z chórem wystąpił akordeonista Edward Sierzputowski, którego wspaniała gra wprost porwała widzów. Opowiedział on także historię swojej fascynacji muzyką. Z kolei Marian Paliwoda - poeta i sybirak, we wzruszającym wierszu opisał Boże Narodzenie na syberyjskim zesłaniu.

W salonie dworu Lutosławskich w Drozdowie rozbrzmiewał wspólny śpiew wykonawców i gości, osób duchownych, przedstawicieli władz samorządowych, dzieci i rodziców, młodszych i starszych.

Tak wspólne kolędowanie połączyło pokolenia i zjednoczyło ludzkie serca...

Wieczór kolęd i pastorałek młodzi wykonawcy zadedykowali pamięci Reginy Pisarskiej – osoby niezwykle ciepłej i radosnej, a przy tym Wielkiej Przyjaciółce naszego Muzeum.

Wieczór odbył się przy wsparciu Starosty Łomżyńskiego Krzysztofa Kozickiego oraz Bernarda Szymańskiego, właściciela Hurtowni Elektrotechnicznej BTS Szymańscy.