IMG 4566

Koncert kończący XXVIII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża wypełniły przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzyka instrumentalna. Wykonawcami byli artyści z odległych stron, ale zaprezentowali się również z sukcesem lokalni muzycy-wirtuozi: trio akordeonowe Art Of Trio oraz Laura Narolewska, utalentowana wychowanka Studia Wokalnego ROK.

W programie plenerowego koncertu w parku przy Muzeum w Drozdowie wystąpiła, jak w poprzednich edycjach Festiwalu - plejada artystów renomowanych scen polskich i zagranicznych. Wśród artystów byli też instrumentaliści, tak więc oprócz utworów wokalnych zgromadzona publiczność wysłuchała kompozycje instrumentalne. Wykonali je akordeoniści Art Of Trio - Jakub Kozłowski, Michał Olchowik i Piotr Komorowski, wykonujący solo „Libertango” Astora Piazzolli; pianista Rafał Lewandowski - akompaniator i solista w „Sevilli“ Albéniza oraz klarnecista Andrzej Wojciechowski z kołysanką „Summertime“ Gershwina.Wokalistami byli m. in. Joanna Nawrot, która wystąpiła w „Czardaszu Sylvy“ z „Księżniczki czardasza“ Kálmána , kołysance „Summertime“ Gershwina oraz w duecie z Dariuszem Wójcikiem. Joanna Horodko śpiewająca arię Hanny „Vilio, o Vilio“ z „Wesołej wdówki“ Lehára, w duecie z Markiem Szymańskim „Un di Felice“ z opery „Traviata“ Verdiego oraz z Jackiem Szymańskim, z którym wykonała „Kto ślub nam dał?“ z „Barona cygańskiego“ Johanna Straussa. Kolejnym duetem była Barbara Gutaj-Monowid i Marek Szymański w „Ach, jedź do Varaždin“ z „Hrabiny Maricy“ Kálmána.

Całość prowadził Jacek Szymański – dyrektor artystyczny Festiwalu.

W czasie koncertu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności na rzecz kultury w Województwie Podlaskim, otrzymał wieloletni dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury, organizatora Festiwalu, - Jarosław Cholewicki.

Zgromadzona w parku publiczność miała również okazję oglądać wystawę fotograficzną „Chasydzi“ Joanny Sidorowicz.

• rdrdrc