Chodzacy po skarbachTekst: Teresa Grużewska. Ilustracje: Barbara Grużewska. Drozdowo 2014, ISBN 978-83-931500-6-9, cena 1 zł.
Książeczka edukacyjna wzbogacona ilustracjami, dzięki której możemy poznać różnorodność życia w glebie.

Misja Autorki jest wyjątkowo cenna: zwraca uwagę na to co się dzieje w najważniejszym skarbie narodowym – glebie. Dzięki takim inicjatywom istnieje szansa zaszczepienia już najmłodszym szacunku dla życia, a zarazem stawiania sobie ważnych pytań egzystencjalnych: Czy żywność na pewno pochodzi z lodówki? Czy powinienem kupować mleko produkowane metodami przemysłowymi (wielkotowarowe, przemysłowe fermy zwierząt)? Czy powinienem jeść pomidory wyrosłe na wełnie mineralnej? Gdzie mogę kupić pachnące warzywa z prawdziwego ogrodu, które są „dziełem" rolnika i moich przyjaciół z książeczki?
                                               Dr hab. Józef Tyburski, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

WFOSiGW

Wydanie książki dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.