wernisaz75 września 2014 roku w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się wernisaż fotografii Agnieszki Zielewicz pt. „Przestrzeń Nienaruszona".
Wystawa jest wynikiem jej pasji fotografowania krajobrazu.
Tematem przewodnim prac autorki są pejzaże, krajobrazy Kurpi. Wszystkie prezentowane fotogramy wykonane zostały w okolicach rzek Narwi i Szkwy.
Jak twierdzi sama autorka Dolina Narwi to wspaniałe miejsce widokowe, niezmącone cywilizacją, a przede wszystkim dostępne w nienaruszonej formie. Nadrzeczny krajobraz na fotogramach jest obiektem doskonale malowniczym, miejscem tajemniczym i inspirującym. Każde ujęcie jest urzekającym obrazem fotograficznym przedstawionym w najwłaściwszym dla niego świetle, w efekcie jest to kompozycja światła i cienia.

Autorka prac jest miłośniczką przyrody, przelewając swoje zamiłowanie na papier fotograficzny, wyraża podziw dla przyrody, jej różnorodności form i kolorów. Podczas plenerowych wędrówek, obiektywem wyszukuje ciekawe miejsca, podgląda świat z bliska, zatrzymuje i uwiecznia chwile. Prezentując fotografie kieruje się nadzieją, że wystawa przyczyni się do potrzeby obcowania z niezwykłością przyrody tego regionu.
Podczas wernisażu oprawę muzyczną zapewnili Patrycja Zadroga (fortepian) oraz Damian Rosiński (akordeon) koncertem „Muzyka nie tylko klasyczna".
Wystawa „Przestrzeń Nienaruszona„ jest elementem Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja MF Łomża 2014.
Przedsięwzięcie objęte zostało honorowym patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Łomżyńskiego Księdza Tadeusza Bronakowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Łomża i Starostwa Powiatowego.

• wernisaz1
  • wernisaz12