Dni akwarystyki w Muzeum Przyrody w DrozdowieW dniach 2-3 października 2010 roku miała miejsce druga edycja "Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie". Dyrektor Muzeum Anna Archacka powitała wszystkich zgromadzonych, a także podziękowała sponsorom, dzięki którym mogła odbyć się impreza.
Pierwszego dnia (sobota) prezentowane były prelekcje o tematyce akwarystycznej. Pierwszy wykład pt. „Różnice w rozwoju zarodkowym i larwalnym wybranych gatunków pyszczaków z jeziora Malawi" wygłosił Roman Pawlak a Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kolejnymi prelegentami byli:
Adam Karwowski (Muzeum Przyrody w Drozdowie) - „Gatunki ryb w Narwi i jej dorzeczu", Teresa Grużewska (Muzeum Przyrody w Drozdowie) - „Chrzan i inne gatunki roślin w hodowli akwarystycznej", Przemysław Karczewski (firma Aquael) – prezentacja najnowszych produktów firmy, Anna Malinowska - „Jak założyć zbiornik czarnych wód", Andrzej Radomski (SGGW w Warszawie) - „O co2 chodzi, czy udajemy naturę", Wojciech Górecki (firma Tropical Tadeusz Ogrodnik) - „Zastosowanie probiotyków i prebiotyków w akwarystyce, Michał Dabrówka (www.projekttanganika.pl) - „Moje doświadczenia w hodowli ryb z jeziora Tanganika", Krzysztof Poniewierski - „Pielęgniczki Ameryki Południowej – hodowla i rozmnażanie w akwarium"
Oprócz prelekcji wyświetlony został film „Podwodny świat starorzeczy doliny Narwi" autorstwa Piotra Kierzkowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego, nakręcony latem bieżącego roku.

Drugiego dnia (niedziela) wystąpili:
Andrzej Kociołkowski (www.akwa-mania.mud.pl) - „Opieka nad akwarium z roślinami", Zdzisław Nalepka (Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystyczne) - „Popularne rośliny akwariowe", Andrzej Sieniawski (Polski Klub Miłośników Dyskowców) - „Jak dobierać w sklepie, czy u hodowcy gatunki dyskowców i żaglowców do własnej pielęgnacji), Michał Małkiewicz (firma Tetra) - „Zapobiegać, czy leczyć" - wykład o zapobieganiu chorobom ryb. Po zakończeniu prelekcji odbył się konkurs wiedzy akwarystycznej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Odbył się także maraton filmowy, na którym wyświetlono film poświęcony wyprawie do Gujany Francuskiej telewizji Aquanet.tv
Dodatkową atrakcją imprezy była wystawa czasowa dyskowców Symphysodon aequifasciatus w pomieszczeniach ekspozycji akwarystycznej, na której swe ryby zaprezentował Rafał Mamątow – właściciel hodowli dyskowców ScorpionDiscus w Ostrołęce.

akwarystyka02.mini akwarystyka03.mini akwarystyka04.mini akwarystyka05.mini akwarystyka06.mini akwarystyka07.mini