Urszula Iżbicka

Muzeum Przyrody zaprasza na recital fortepianowy Urszuli Iżbickiej pn. "Muzyka Mistrzów Romantyzmu".

W programie:
R. Schumann Sonata fis moll op.11
C. Franck Preludium chorał i fuga
F. Chopin Scherzo b moll op. 31

Recital odbędzie się w Siedzibie Muzeum, 16.10.2010., o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Urszula Iżbicka urodziła się w Białymstoku, gdzie ukończyła Podstawową i Średnią Szkołę Muzyczną w klasach prof. Alicji Makal i prof. Gabrieli Jeleckiej. W roku 1998 uzyskała dyplom z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jana Kadłubiskiego. W styczniu 2001 roku uzyskała stopień adiunkta po przeprowadzeniu Przewodu Kwalifikacyjnego I stopnia w Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie. Jeszcze w okresie studiów brała udział w licznych koncertach m. in. w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Pałacu Buchholza w Supraślu, Sochaczewie, Olsztynie, Ełku. W roku 1995 reprezentowała Uczelnię białostocką uczestnicząc w Żywym Wydaniu Wszystkich Dzieł Fortepianowych I. J. Paderewskiego w Warszawie. W 1998 roku artystka wystąpiła w Filharmonii Białostockiej z V Koncertem fortepianowym - L. van Beethovena. W 1999 roku brała udział w Festiwalu Chopinowskim w Mannes College of Music w Nowym Jorku. Była czynnym uczestnikiem Kursów Mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Jerome Rose'a (USA), Micaela O'Rourke (Francja), Moniki Katania (Włochy), Josepha Banowetza (USA), Radoslava Kvapila (Czechy), Desire N'Kaoua (Francja).