Drozdowo tablica upam Dmowskiego2 stycznia 2019 roku w 80. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą ważnego w naszej historii polityka, publicystę oraz męża stanu. W uroczystościach wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, kombatanci, historycy oraz członkowie organizacji społecznych.

Wcześniej w łomżyńskiej katedrze biskup senior Stanisław Stefanek odprawił Mszę świętą w intencji Romana Dmowskiego.

Dmowski zmarł 2 stycznia 1939 roku w dworze Lutosławskich w Drozdowie, w którym spędził ostatnie miesiące życia pod opieką ostatniej właścicielki drozdowskiego majątku – Marii z Lutosławskich Niklewiczowej oraz jej męża Mieczysława.