MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

IMG 5597

W dniu 23 października 2021 r. w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich  w Drozdowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu na komiks „Wiązówka błotna – niedoceniany przyjaciel” organizowanego przez Fundację Sztuk i Dialogu. Konkurs był adresowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego znajdujących się w miejscowościach położonych w pobliżu Narwi.

Ceremonii wręczenia nagród przez Annę Archacką p.o. dyrektora  Muzeum oraz kustosz Barbarę Turowską, towarzyszyła prelekcja kustosz Muzeum Przyrody w Drozdowie  - Teresy Grużewskiej nt. wiązówki. Botanik podkreśliła zalety lecznicze ( m. in. w przypadku przeziębień) i ozdobne rośliny. Zachęciła do własnego zbioru ziół, a osoby, które chciałyby nauczyć się rozpoznawać choćby  niektóre z nich – zaprosiła do udziału w warsztatach terenowych i nauki rozpoznawania ziół w terenie, organizowanych przez Muzeum.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Paniom nauczycielkom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci i zachęcenie do wzięcia udziału w konkursie.

Wystawa prac konkursowych będzie prezentowana w Muzeum w Drozdowie do końca listopada.

  • IMG_5597
  • IMG_5604
  • IMG_5645
  • IMG_5648
  • IMG_5652

Zrealizowano w ramach projektu „Dzień ziół Narwiańskich” dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Starostwa Powiatowego w Łomży.

Additional information