IMG 9125MPD DrozdowoW dniu 22 VI br. w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu wiedzy historycznej z cyklu "Dwór Lutosławskich w Drozdowie – ostoja polskości". Zakończona edycja była drugą. Treść konkursu dobrano by utrwalić i pogłębić wiedzę historyczną i kulturową młodzieży gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego poprzez popularyzację wiedzy o ludziach, miejscach i wydarzeniach związanych z dziejami Polski i łączącymi się z historią Mazowsza i Podlasia. Wśród celów szczegółowych znalazły się wątki związane z utrwaleniem i pogłębieniem wiedzy historycznej młodzieży na temat wojny polsko-bolszewickiej w 95. rocznicę bitwy warszawskiej w odniesieniu do realiów życia codziennego owego okresu na północno-wschodnim Mazowszu i w oparciu o wspomnienia Izabelli z Lutosławskich Wolikowskiej.

Wśród nagrodzonych laureatów konkursu znaleźli się: Joanna Kowalewska i Ewelina Skarżyńska (Jolanta Łojewska - opiekun) z Gimnazjum w Komorowie; Paweł Mroczkowski (Jacek Kisło – opiekun) z ZSP nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej; Kamil Brzostek, Emilia Szmajda (Grażyna Śladewska – opiekun) z Gimnazjum w Nagoszewie; Patrycja Krystman (Aneta Dzieniszewska – opiekun) z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starym Lubotyniu; Aleksandra Zając (Remigiusz Trembowski – opiekun) z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie; Daniel Michalak (Agnieszka Kazimierczyk – opiekun) z Gimnazjum nr 1 im. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy; Agnieszka Kacprzykowska (Anna Grudzińska - opiekun) z ZS nr 1 im. rtm. W. Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej; Klaudia Fabiańska, Weronika Rusak, Dominika Kaja (Wojciech Hadała – opiekun) z ZS im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej; Aleksandra Żurawska, Michał Rastaszański (Magdalena Barzyczak – opiekun) z LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Konkurs odbył się przy współpracy Ostrowskiego Stowarzyszenia "LUDZIE Z PASJĄ" oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wydarzenie ma charakter cykliczny.

• IMG_9117MPD_Drozdowo
  • IMG_9125MPD_Drozdowo